КОЛЬОРОВА ТВОРЧІСТЬ МАЙБУТНЬОГО

5 жовтня 2017 року Миргородська загальноосвітня школа № 3 гостинно зустрічала представників Миргородського художньо-промислового коледжу імені М.В.Гоголя Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка: викладача Ковгана Сергія Володимировича, методиста Шевцову Тетяну Володимирівну, студентку групи ХК-41Ульянову Катерину та студента групи ХК-21 П’ятака Владислава, які провели творчий майстер-клас з декоративно-прикладного мистецтва «Витинанка та петриківський розпис».

/Files/images/01_09/shevtsova_tv/2YHmlTL_0AU.jpg

/Files/images/01_09/shevtsova_tv/6hm2PZv9VKc.jpg

Впевнено крокувати в майбутнє неможливо, якщо не пам’ятаєш своїх коренів. Збереження культурної спадщини сьогодні дуже важливе. І це довели майбутні фахівці з образотворчого та декоративного мистецтва коледжу.

Петриківка стала візитною карткою України, мистецтво петриківського розпису відоме за межами країни.

«Петриківський розпис -

Кольоровий космос.

Красно виграває світ на полотні.

Як розквітне квітка у казковім липні,

Квітку намалюю, мовби уві сні….», - писав поет Євгеній Рослик.

Учні школи з різних класів разом з майстрами коледжу вчилися техніці розпису рослинних візерунків: «цибульки», ягід калини, перистого ажурного листа.

/Files/images/01_09/shevtsova_tv/bO2xeRpX4k0.jpg

/Files/images/01_09/shevtsova_tv/gli_MmOJ6Ks.jpg

/Files/images/01_09/shevtsova_tv/yNlP-XMuEdM.jpg

/Files/images/01_09/shevtsova_tv/LXDA7LQR_Xs (1).jpg

/Files/images/01_09/shevtsova_tv/murRSpoxuRg.jpg

Викладач художніх дисциплін Ковган Сергій Володимирович цікаво розповів історію петриківського розпису й продемонстрував роботи студентів коледжу. Учні школи навчилися наносити мазки «зернятко», «горішок», «перехідний мазок». Виходило цікаво й талановито. Атмосфера, що панувала в творчій лабораторії школи надихнула на такі думки: «Чарівність квітки петриківської лягає шовком на полотно, самоцвітами, мов коштовними перлинами, сяє, переливається та грає воно».

/Files/images/01_09/shevtsova_tv/0K8cDIY_6HQ.jpg

Орнаментальне мистецтво витинанки, тобто «вирізання», зацікавило всіх учасників майстер-класу. А роботи наших студентів ще раз довели, що майбутнє України в руках талановитої молоді.

/Files/images/01_09/shevtsova_tv/IMG_20171005_110051.jpg

Небесний дар творити диво витинанки,

Ця витинанка, як душа народу.

Працюють, відчуваючи природу,

Майстрині розпису і вишиванки!

Дива з паперу творять чудеса! Доступність та легкість прийомів складання та вирізання паперу за різними схемами зробили витинанку цікавою та особливою прикрасою. Учні із задоволенням чаклували над своїми витворами: сніжинками, зірочками та дивовижними фігурками!

Немов відтворення серпанку

З паперу вирізані всі,

Ось перед вами витинанки

Зразки чудової краси…

/Files/images/01_09/shevtsova_tv/IMG_20171005_112127.jpg

Давньогрецький філософ Демокріт висловлювався так: «Ні мистецтво, ні мудрість не можуть бути досягнуті, якщо їм не вчитися…»

Ми вчимося мистецтву, ми досягаємо своєї мети: бути справжніми й творити добро!

/Files/images/01_09/shevtsova_tv/vSo1i423SjM.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 93