Музей дипломних робіт

Керамічна Гоголівська школа - найунікальніший навчальний заклад не лише в Україні, а й у близькому і далекому зарубіжжі. Вона відома в Росії, Аргентині і Молдові, Середній Азії і Монголії. Десятки тисяч випускників нині працюють на фарфорових, фаянсових, керамічних заводах, очолюють трудові колективи, відкривають приватні підприємства.

Миргородський художньо-промисловий коледж імені М.В.Гоголя Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка - це широко відомий в Україні та за її межами мистецько- керамічний навчальний заклад, який відкрив свої двері 1(13) листопада 1896 року. Він мав назву Миргородська художньо-промислова школа, яка ставила за мету підготовку "...фахівців, щоб виготовляли гончарні, теракотові, майолікові, фаянсові і фарфорові вироби... і для поширення знань з керамічного виробництва". В цьому освітньому закладі працювали визнані майстри українського мистецтва: О. Сластьон, І. Українець, В. Кричевський, Ф. Красицький та інші. Свої знання і вміння вони передали вихованцям, що працювали і працюють на багатьох керамічних заводах не тільки України, а й за її межами.

Ще з перших років заснування художньо-промислової школи діє музей кераміки (дипломних робіт). Музей належить до числа найкращих визначних пам'яток України, де найбільш повно представлені вироби з фарфору, фаянсу, майоліки XIX ст., зокрема іранські, китайські, японські, французькі та італійські керамічні вироби, саксонський, веджвудський і копенгагенський фарфор, вироби вітчизняних підприємств: Межигірської та Кам'яно-Бродської фаянсових фабрик, заводів М. Кузнєцова, Гарднерата та ін.

У 1900 році Миргородська художньо-промислова школа виконала замовлення на майоліковий іконостас у візантійсько-російському стилі для посольської російської церкви в столиці Аргентини Буенос-Айресі. Автор проекту - петербурзький архітектор М.М.Ніконов. Загальна довжина всіх частин цього витвору мистецтва становить 30 метрів.

Церковна громада Свято-Успенського собору в Миргороді замовила точну копію для свого храму. Наприкінці літа 1902 року іконостас було завершено й встановлено. Він став величною й дивовижною окрасою собору. Тепер частини іконостасу зберігаються в музеї коледжу.

Сім кімнат заповнені численними творчими роботами дипломників. Це декоративні вази, тарелі, різні ужиткові предмети з кераміки, посуд, декоративні панно, дрібна пластика, прикраси тощо.

Експозиція щорічно поповнюється чудовими, майстерно виконаними на високому художньому і естетичному рівні творчими роботами наших студентів.

Кабінет дипломних робіт працює за попередньою домовленістю! Тел.: (05355) 4-64-23

Кiлькiсть переглядiв: 4261